ابعاد درب ضد سرقت ترک

پنج‌شنبه 7 اردیبهشت 1396 ساعت 18:55

ابعاد درب ضد سرقت ترک

سازندگان قبل از دیوارچینی در صورت تمایل برای استفاده از درب ضد سرقت باید بدانند که چه استانداردهایی را برای ابعاد درب ضد سرقت ترک باید رعایت بکنند. برای بررس ابعاد درب ضد سرقت ترک باید چن فاکتور در نظر گرفته شود. فاکتورهای زیر بسیار مهم می باشد:

قطر لقاز دیوار که باید ۱۸ سانتی متر باشد و در صدرتی که این لقاز بیشتر باشد پشت درب هم باد با دیوار نمی شود و ظاهر زیبایی ایجاد نمی کند. البته برای لقاز های متنوع می توانیم از چهارچوب فلزی کشویی استفاده کنیم که هزینه و اضافه بهای این نوع چهارچوب باید مد نظر قرار بگیرد.
عرض فریم انتظار نیز بسیار مهم می باشد برای ابعاد درب ضد سرقت ترک استاندارد نیاز به فضای ۱۰۷ سانتی متر برای درب ضد سرقت ترک بدون روکوب داریم و برای روکوب دار این عدد می تواند ۱۰۷ سانتی متر باشد.

برای ابعاد غیر استاندارد نیز می تواند عرض ابعاد درب ضد سرقت ترک برای بدون روکوب ۱۱۷ سانتی متر باشد و برای روکوب دار نیز ۱۱۷ سانتی متر مدنظر قرار گیرد. این عدد در حقیقت باید داخل فریم انتظار باشد و سنگ به سنگ و گچ به گچ نیز همین عدد باید رعایت شود و همه باید هم باد یکدیگر باشند.

طول فریم انتظار نیز فاکتور مهمی می باشد. که این عدد پس از کف سازی و نصب ساب فریم نباید بیشتر از ۲۱۳ سانتی متر باشد و در صورت طول بیشتر می توان در قیمت بالای درب کتیبه فلزی با ساختار شیشه سکوریت استفاده کرد.

برای درب های ضد سرقت یک نیم لنگه نیز عرض تا ۱۵۰ سانتی متر می باشد و ابعاد درب ضد سرقت ترک دو لنگه نیز برای عرض باید ۲۰۰ سانتی متر در نظر گرفته شود. البته باید بیان شود که امنیت درب های ضد سرقت بیشتر از تک لنگه کاهش پیدا می کند و سازندگان این نکته را باید در دیوارچینی خود در نظر بگیرند.

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.